Трговија на големо образовни Зборувајќи пенкало за учење англиски јазик, учење на јазик пенкало

Краток опис:

електронски Интелигентен образование играчки


 • Мин.нарачката Кол: 1000 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 50000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

                                 ACCO Зборувајќи ПЕН                               
  функции 1.Point да чита зборови, реченици, ставовите

  2.Repeat читање
  3.Recording
  4.Translation
  споредба 5.Recording
  6.MP3 Player
  7.Games
  8.USB 2.0 со голема брзина симнување
  9.Listening со ЕАР телефон или надворешен уред

   карактеристики 1. Симпатична изглед: Cute design with различна  color, and using non-toxic, tasteless, non- radioactive  safety and environmental protection material.

  2. книги функција избор: Book arbitrary choice of the machine, different learning content unlimited switching and adds learning fun.

  3. функција на снимање:  Децата може да води дневник разговарајќи со пенкало.

  4. Музичар: поддржува датотеки во формат MP3, точка на избор за читање, обемот прилагодлив, лесно за ракување.

  5. капацитет на складирање Голема меморија :  4G преголеми машина, може да се прошири до 8 GB.

  6. функција У диск :  heart download nursery rhymes nursery rhymes and reading materials in English, USB high брзина на преземање.

  7. Автоматско исклучување: Standby 5 minutes intelligent automatic shutdown, to assist parents да ги заштитат своитеchildren's hearing and save power.

  8. казна превод: word, statement   simultaneous  translation, deepen understanding and improveна познавање на англискиот јазик на добар помошник.

  9. Изговор :  high-definition standard Mandarin Soundtrack children sound, that is the point that read intothe infinite joy of learning.

   апликација А.  образование Детска :   Со аудио книги покриваат сите аспекти на предучилишното образование.
  Б.  Студентите за учење :  Teaching materials, dictionaries, words cards, audio lesson tally book.
  C.  учење Возрасните :   јазици за учење, туризам прирачник, Куран читање, читање на Библијата, будистички читање.
  Г.  Специјални апликации :   идентитет се идентификуваат, анти-фалсификувањето, аудио карти итн

  едно услуга

  линија за производство

   

                                      На услугите што ги нудат                                                 

  Ние не сме само производителот Зборувајќи Пен, но, исто така, има професионална производство на книги, тимот! 

  1. Ние зборуваме пенкало и богата аудио книги комплет достапни за вашиот избор.
  2. Ако имате свој книги и глас книга, можеме да ја направиме нашата пенкало опремени со вашата книга.
  3. Можете да печатите на книгата од себе, и ние се произведе пенкало зборува само за вас.
  4. Пен дизајн, мувла развој
  5. дизајн на книги
  6. печатење на книги
  7. Јазици додавање на
  8. Додавање Стелт кодови за книги
  9. снимање за книги
  10. Уредување на скрипти на книги и звуците на содржината
  11. Дизајн на пакување и производство.

   


 • Тема:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!